Окуляри для плавання

  • Як вибрати окуляри для плавання

    Перш ніж купити окуляри визначитеся, для чого вони вам потрібні! Деякі люди підбирають окуляри з легкістю, для деяких це дуже важко, найчастіше в силу особливостей будови лицьових кісток.

    Якщо ви купуєте окуляри дитині, то важливо, чим він займається. Якщо він тільки-тільки починає плавати, то йому цілком підійдуть недорогі дитячі окуляри для початківців, вартістю від 120 до 150 рублів, не обов'язково з антизапотевающим покриттям, оскільки дитина швидко його порушить або просто втратить очки. У жодному разі не купуйте китайські окуляри вартістю 40-60 рублів - гума, з якого вони виготовлені може виявитися просто отруйної і викликати серйозну алергію. Такі випадки були.

    Якщо дівчина займається синхронним плаванням, то підійдуть окуляри що не запотівають за 140-250 рублів, причому краще зі світлими склом і прозорими боковинами, так як темне дно і стіни глибокої ванни для синхронного плавання плюс окуляри з темними скельцями значно обмежують видимість.

    Якщо ви купуєте окуляри для плавання в басейні для себе, прислухайтеся до порад:
    Всі сучасні окуляри зроблені з силіконової гуми, м'якою і довговічною. Це стосується як оправи очок, так і ремінця навколо голови. Перенісся у очок може регулюватися, як правило, східчасто, що дозволяє більш точно підібрати межглазное відстань лінз. Але регульована перенісся - слабке місце в окулярах і вона нерідко виходить з ладу. Також бувають окуляри зі змінними, жорсткими переносицами, зазвичай в комплекті до очками їх докладають три штуки різної довжини. Ці змінні перенісся дозволять вам налагодити межглазное відстань, але жорстка перенісся - знову таки слабке місце в окулярах, її можна легко змінити.

    Оптимальні на мій погляд окуляри з м'якою, нерегульованій переніссям, де окуляри зроблені як єдине ціле. Іноді їх називають литими. Лінзу в них можна повернути хоч на 360 градусів щодо іншої з окулярами нічого страшного не трапиться. Особливо вони гарні для маленьких дітей, які вважають окуляри іграшкою і витворяють з ними жахливі речі. Так, перенісся в них не регулюється, але подібні окуляри випускаються трьох розмірів (діаметр лінзи і довжина перенісся):

    Дитячі - позначаються Kids

    Для підлітків - Junior

    Для дорослих- Signor (або без зазначення)

    Поряд з силіконовими випускаються окуляри на неопрені (губки). Вони більш м'які і залишають менше слідів навколо очей після занять. Але ці окуляри менш довговічні, хоча деяким людям в окулярах на неопрені буде набагато зручніше, ніж у будь-яких інших. До речі, окуляри на неопрені абсолютно не присмоктуються", проте не пропускають воду. Зустрічаються рідко.

    Для тих, у кого поганий зір випускаються окуляри з діоптріями, причому якщо виробник хороший, то можна підібрати різні діоптрії на правий і лівий очей. Такі окуляри коштують близько 600 рублів незалежно від виробника.

    Діти, які займаються спортивним плаванням серйозно, самі краще знають, які окуляри їм потрібні. Зазвичай це "шведки" або по-іншому "стекляшки", як їх називають, відомих фірм, що спеціалізуються на товарах для плавання, наприклад: "ARENA" (Франція), "SPEEDO" (Англія), "TYR" (США), "FASHY" (Німеччина), "DIANA" (Італія), "BECO" (Німеччина), "EYELINE" (Тайвань), "Tabata" (Японія), "Malmsten" (Швеція), "Mosconi" (Іспанія) і "MadWave" (Росія). Не лякайтеся, якщо вони зроблені в Малайзії, Кореї, Тайвані, Індонезії або навіть Китаї - за якістю вони не відрізняються від виготовлених в європейських країнах, хоча такі останнім часом практично не зустрічаються.